ویژگی های دختران قدرتمند! دختری موفق داشته باشیم

اینکه یک دختر قوی باشیم به این معنا نیست که هر روز چقدر زیباتر، محبوب تر و پولدارتر به نظر می رسیم. قوی و مستقل بودن در مورد شخصیت ماست؛ اینکه نمونه خوبی برای دیگران باشیم و در عین حال به خوبی از خود مراقبت کنیم. دختران موفق اعتماد به نفس بالایی دارند. دختران موفق شجاع هستند.از ایستادگی برای آنچه به آن اعتقاد دارند نمی ترسید.
دختر موفق و دختر قوی

دختر موفق

دختران قدرتمند و موفق احساس خوبی نسبت به خود دارند و با نگرش “من می توانم آن را انجام دهم” بزرگ می شوند. البته، دختران فوق ممکن است مواقعی حس ناامنی و شک نسبت به خود را تجربه کنند، اما این احساسات برایشات فلج کننده نیست، زیرا یاد گرفته اند که از پس مشکلات خود برآیند.

ویژگی های دختر موفق

همه دخترها این قدرت را در درون خود دارند و نباید این را فراموش کنند. اگر می خواهید بدانید، ویژگی های شخصیتی دختران قدرتمند چیست، با ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

آن ها اعتماد به نفس بالایی دارند.

یک ویژگی مهم دختران قدرتمند اعتماد به نفس بالای آن ها است. داشتن اعتماد به نفس بخش بزرگی از قوی بودن است. اعتماد به نفس نشانه بزرگی از عشق شما به خودتان است و کمک می کند خود را با دیگران مقایسه نکنید، با خودتان در صلح باشید و ناخودآگاه دیگران را نیز تحت تاثیر خود قرار دهید. داشتن اعتماد به نفس تاثیر زیادی در لذت بردن از زندگی دارد.

برای ساختن زندگی تلاش می کنند.

ذهن انسان دوست دارد، موفقیت را احساس کند، پس زمانی که برای رسیدن به اهداف ارزشمند و مهم خود وقت می گذارید، احساس شادی خواهد کرد. دختران قوی دائما خود را برای بهتر شدن به چالش می کشند. آن ها به پیشرفت اعتقاد دارند نه کمال، در نتیجه سعی می کنند در راه تبدیل شدن به بهترین نسخه از خودشان تلاش کنند.

خوشبین و مثبت نگر هستند.

دخترهای قوی در همه حال سعی می کنند، نیمه پر لیوان را ببینند نه نیمه خالی آن را، زیرا می خواهند هر لحظه احساس خوبی را به خود و به دیگران منتقل کنند. ممکن است همیشه و در هر شرایطی نتوان خوشبین و مثبت نگر بود ولی یک دختر قوی تلاش می کند، برای رشد و پیشرفت خود، ذهنیت مثبت نگر خود را حفظ کند.

آن ها فعال و اهل عمل هستند.

عملگرا بودن به معنی دنبال کردن رویاها است. ذهن ما با تفکر خلاق و انتقادی شکوفا می شود؛ پویایی و اهل عمل بودن به معنای دنبال کردن رویاها و تلاش برای تبدیل آرزو و افکارمان به واقعیت است.

 دختران قوی برای آینده خود فرصت ها و رویاهای بزرگی را متصور هستند، در نتیجه فعالانه برای رسیدن به این رویاها تلاش می کنند.

دختران موفق شجاع هستند.

همه ما در طول زندگی با ترس‌های مختلفی مواجه می‌شویم، اما نحوه برخورد با آن‌ ها است که تعیین می‌کند قوی هستیم یا خیر. همه ما در درون خود داریم که با ترس‌های خود روبرو شویم، اما گاهی اوقات نمی‌دانیم چگونه این کار را انجام دهیم. زمان بهترین راه حل برای این سردرگمی است. ما نباید برای غلبه بر ترس عجله کنیم، اما قطعا باید قدم هایی را در جهت غلبه بر ترس آغاز کنیم.

دختران قوی نیز با چالش ها روبرو می شوند، از خود دفاع می کنند و در برابر سوء استفاده ها سکوت نمی کنند. آن ها با ترس ها، مشکلات و مسائل خود روبرو می شوند و از آن ها فرار نمی کنند. 

powerful girl

دختران قوی منتظر هیچ کس نمی مانند.

زمان منتظر هیچکس نمی ماند، دختر قوی و مستقل نیز همینطور است. زمانی که دختر قوی چیزی را می خواهد برای داشتنش، تلاش می کند و منتظر نمی ماند که دیگران آن را برایش فراهم کنند.

 اگر به شغلی نیاز دارند، به دنبال پیدا کردن آن می روند، اگر نیاز مالی داشته باشند خودشان آن را رفع می کنند و منتظر دیگری نمی مانند، همچنین دختران قوی و مستقل منتظر نمی ماند تا عشق آن ها را پیدا کند بلکه خود به کشف آن می پردازند. در یک کلام آن ها افرادی منفعل نیستند که به دیگران اجازه دهند برایشان تصمیم بگیرند.

از ایستادگی برای آنچه به آن اعتقاد دارند نمی ترسید.

زمانی که یک دختر قوی با موقعیتی مواجه می شود که در آن اشتباهی رخ داده است، جسارت و شجاعت بیان نظر خود را دارد. زمانی که دیگران تحت آزار و اذیت بقیه هستند، تماشاگر نیست و سکوت نمی کند؛ او با نشان دادن اخلاق و ارزش های خوب از خود و دیگران دفاع می کنند.

دختران موفق به خودشان افتخار می کنند.

نشان دادن حس غرور و افتخار نسبت به خودمان همیشه هم بد و خودخواهانه نیست. ما سزاوار این هستیم که به خود و دستاوردهایمان افتخار کنیم و لایق احساس غرور نسبت خود هستیم. 

دختران قوی نیز به موفقیت ها و دستاوردهای خود افتخار می کنند اما زمانی که احساس هیجان و غرور می کنند نیز محترم می مانند؛ و برای بهتر شدن احساس خودشان نیازی به تحقیر کردن دیگران ندارند.

آن ها خود را با نظرات دیگران تعریف نمی کند.

همه ما ممکن است احساساتی مثل طرد شدگی، مورد انتقاد قرار گرفتن، شنیدن توهین و تحقیر از دیگران را تجربه کرده باشیم؛ لحظاتی که دیگران به ما احساس ناکافی بودن القا کرده اند.

اما چیزی که دختران قوی را متمایز می کند، توانایی آن ها در گذر کردن از این لحظات بد است. آن ها می دانند که اگر به دیگران اجازه دهند که پتانسیل آن ها را محدود کنند، دچار مشکل خواهند شد. دختران قوی خود را به خوبی می شناسند، در نتیجه شخصیت و پتانسیل های خود را به خاطر نظرات دیگران زیر سوال نمی برند و آن ها را نادیده می گیرند.

آن ها خودشان را پذیرفته اند.

دختران  قوی کاملاً با خودشان صادق و روراست هستند. در نتیجه برای جلب رضایت دیگران و تحت تاثیر قرار دادن آن ها، خود را تغییر نمی دهند. نشان دادن اینکه با آن چیزی که در زندگی که به ما داده شده راحت هستیم، بخش عمده ای از صادق بودن به خودمان است که باعث ایجاد آرامش ذهن ما نیز خواهد شد.

دختران موفق قربانی را بازی نمی کنند

دختران قوی و مستقل می دانند که زندگی مجموعه ای از اتفاقات بد و خوب است و با این حال همه باید برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنند؛ همچنین می دانند که همیشه، همه چیز بر وفق مراد نیست، در نتیجه در مقابل شکست ها احساس ضعف نمی کنند.

آن ها معتقدند که مشکلات زندگی، ارتباطی با ارزش ها و توانمندی هایشان ندارد؛ در نتیجه در مواجهه با شکست ها و مشکلات، توانمندی خود را زیر سوال نمی برند و خود را ضعیف نمی پندارند.

 همچنین دختران قوی دیگران را مقصر شرایط بد خود نمی دانند و به خاطر وضعیت خود آن ها را سرزنش نمی کنند؛ بنابراین اگر شرایط فعلی خود را دوست نداشته باشند، راهی برای خروج از آن پیدا می کنند.

 از ظاهر خود انتقاد نمی کنند.

این که از ظاهر و اندام خود ناراضی باشیم و نتوانیم آن را تغییر دهیم، سخت و ناخوشایند است.بسیاری از دختران هستند که ظاهر خود را دوست ندارند؛ اما دختران قوی روی بخشی از بدن خود متمرکز می شوند که دوستش دارند. آن ها ویژگی های مثبت ظاهری خود را نیز می بینند و تمام تمرکز خود را روی بدن و ظاهر خود نمی گذارند، بلکه به پتانسیل و آنچه بدنشان می تواند انجام دهد تمرکز می کنند.

سایت فارسیدو

تمامی محتوا و آموزشهای خانواده، ازدواج و روانشناسی سایت ” فارسیدو” توسط تیم تخصصی و با استفاده از منابع علمی و به روز تهیه شده و در اختیار شما قرار داده شده است. کپی برداری و استفاده از مطالب با ذکر نام و آدرس سایت بلامانع است.

با 5 ستاره از ما حمایت کنید
5/5
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
پذیرش ناپدری و نامادری جدید

چگونه پذیرش ناپدری و نامادری جدید را برای کودکان آسانتر کنیم؟

من نامادری هستم چه باید کنم؟ چگونه ناپدری مهربان باشیم؟ ارتباط، صبر، ایجاد استانداردهای توافق شده توسط بزرگسالان درگیر و تثبیت نقش عضو جدید در خانواده ای که قبلاً زندگی نامه قبلی دارد، کلیدی است تا داستان «سیندرلا» تکرار نشود.

ادامه مطلب »
چگونه یک ناپدری خوب باشیم پدرخواندگی موفق

چگونه ناپدری خوب باشیم | پدرخواندگی موفق

پدرناتنی باید از همان ابتدا مرزها را تعیین کنید، اما باید برای تنش نیز آماده باشید. بچه ها ممکن است در مورد رابطه جدید مادرشان مشتاق نباشند و برای مدتی غیرعادی نیست که رفتار نامناسبی داشته باشند. سعی کنید این را شخصی نگیرید. تا جایی که می توانید با عشق خود سخاوتمند باشید، حتی در مواقع سخت، و به احتمال زیاد با گذشت ماه ها و سال ها همه چیز یکنواخت خواهد شد.

ادامه مطلب »
خشونت علیه کودکان

خشونت علیه کودکان (جنسی – مدرسه – آنلاین)

خشونت علیه کودکان اشکال مختلفی دارد. می تواند فیزیکی، عاطفی یا جنسی باشد. این اتفاق در همه کشورها و در هر محیطی رخ می دهد – در خانه کودک، جامعه، مدرسه و آنلاین. در برخی از نقاط جهان، نظم و انضباط خشونت آمیز از نظر اجتماعی پذیرفته شده و رایج است. و برای بسیاری از دختران و پسران، خشونت به دست افرادی است که به آنها اعتماد دارند – والدین یا مراقبان آنها، معلمان، همسالان و همسایگان.

ادامه مطلب »
تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

از کشتار گسترده، معلولیت، آدم‌ربایی و خشونت جنسی گرفته تا استخدام در گروه‌های مسلح و اعتصاب به مدارس و بیمارستان‌ها، و همچنین تأسیسات آبی ضروری – کودکان ساکن در مناطق درگیری در سراسر جهان همچنان در مقیاسی تکان‌دهنده مورد حمله قرار می‌گیرند. 

ادامه مطلب »
پسر لجباز

روش رفتار با پسر لجباز

والدین کودکان اغلب با عصبانیت ها و نگرش های دوران کودکی دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین اگر شما یکی از آنها هستید، ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چگونه با یک پسر لجباز رفتار کنید.

ادامه مطلب »
دختر لجباز

تکنیک معجزه آسا رفتار با دختر لجباز

خلق و خو چیزی است که ما با آن متولد می شویم. بچه ها می توانند خلق و خوی داشته باشند و اگر دختر شما لجباز است، باید بفهمید که شما تنها نیستید که بچه لجبازی دارید. بسیاری از والدین دارای فرزندان لجباز هستند و وقتی بچه ها خیلی کوچک هستند اشکالی ندارد. اما روشی که با کودک لجباز خود رفتار می کنید، تفاوت بزرگی را در نوع بزرگسالی آنها ایجاد می کند. مرحله کودک نوپا و مرحله نوجوان سخت ترین مرحله در نظر گرفته می شود.

ادامه مطلب »
نوشتن دیدگاه