نشانه های مادرشوهر سمی و رفتار هوشمندانه

نشانه های مادرشوهر سمی و رفتار هوشمندانه - وقتی زن و شوهری مداخله زن و شوهر را به تعویق می اندازند، استرس قابل توجهی به رابطه اضافه می کند. او هرگز اشتباه خود را اعتراف نخواهد کرد و هرگز برای چیزی عذرخواهی نخواهد کرد
مادرشوهر سمی

مادرشوهر سمی

بیهوده به آنها هیولا نمی گویند.

مادرشوهرها به دلیل کنترل، قضاوت، انتقاد و سرکشی بدنام هستند. و مانند هر فرد سمی، مادرشوهر سمی نیز انگلی است که از بدبختی شما تغذیه می کند.

برای محافظت از خود و عزیزانتان، باید دشمن خود را بشناسید. بنابراین در اینجا 14 نشانه وجود دارد که ممکن است با یک مادرشوهر سمی سر و کار داشته باشید.

وقتی زن و شوهری مداخله زن و شوهر را به تعویق می اندازند، استرس قابل توجهی به رابطه اضافه می کند.

14 نشانه که نشان می دهد مادرشوهر سمی دارید

این که آیا مادرشوهر شما همه این علائم را نشان می دهد یا فقط تعدادی از آنها را نشان می دهد، تا حدی تفاوت عملی زیادی ایجاد نمی کند. او کنترل کننده، دستکاری کننده و قضاوت کننده است – و زندگی شما را دشوار می کند.

1. همیشه حق با اوست، بدون استثنا.

این بدان معناست که او هرگز اشتباه نمی کند. او هرگز اشتباه خود را اعتراف نخواهد کرد و هرگز برای چیزی عذرخواهی نخواهد کرد. این مطمئناً باعث فروپاشی تمدن غربی خواهد شد و با این فرض که او همیشه درست می‌گوید در تناقض است. از نظر او، شما (و احتمالاً همسرتان) تنها مقصر هستید.

2. او نادیده گرفته می شود.

او در بیشتر موارد شما را نادیده می گیرد و به او می گوید که برای او مهم نیستید. او به یک کلمه شما گوش نمی دهد. او از شما می‌پرسد که آیا گرسنه هستید، «نه» می‌شنوید و همچنان غذا را در بشقابتان می‌گذارد. او همچنین هر یک از دستاوردهای شما را ناچیز و بی ارزش توجه او می داند. فقط چیزهایی که برای او ارزش دارند مهم هستند.

3. او به وضوح نشان می دهد که شما را دوست ندارد.

او به هزاران روش ظریف به شما خواهد گفت که شما به اندازه کافی برای فرزندش یا خانواده او خوب نیستید. او آن را به صورت شما نخواهد گفت، نه، اما شما پیام را با صدای بلند و واضح خواهید شنید. بسته به عزت نفستان، یا احساس ویران شدن می کنید یا کمی سرگرم می شوید.

4. او انتظار اطاعت کامل دارد.

برای تثبیت تسلط خود، از شما انتظار دارد که او را راضی کنید. این شامل پذیرش عقاید، مذهب، فرهنگ او، حضور در هر رویداد خانوادگی، یادگیری روش های آشپزی، نظافت و تقریباً هر چیز دیگری در زیر نور خورشید است (زیرا روش او به وضوح بهتر است)، و در آخر، دادن به او نوه ها اگر موفق به انجام هیچ یک از این کارها نشدید، در واقع یک داماد یا عروس فاسدی هستید، و او حق دارد از شما به هر کسی که گوش می دهد شکایت کند.

5. او مسائل کنترلی دارد.

اگر نتواند شما را وادار کند که به اقتدارش احترام بگذارید، افسار همسرتان، دیگر بچه‌هایش، نوه‌هایش و تا آنجا که ممکن است دوستان و خانواده‌تان را محکم می‌کند. او چیزهای ساده ای را پیچیده می کند تا به همه ثابت کند که او کسی است که عکس ها را صدا می کند.

6. او به کلمات، انتخاب ها یا فضای شخصی شما احترام نمی گذارد.

او بدون دعوت و اعلام قبلی به خانه شما می آید و انتظار دارد که با آغوش باز از او استقبال کنید و قدردان افتخار دیدارش باشید. او با انزجار نگاه خواهد کرد که چقدر جای شما کثیف است و بچه های شما چقدر بد اخلاق هستند.

7. او بازی های احساسی انجام می دهد.

ذهنیت محدود او حکم می کند که او باید با خودداری از محبت و تایید خود حکومت کند. بنابراین او از رفتارهای خاموش، احساس گناه، سرزنش و ارعاب مستقیم برای دستکاری شما و همسرتان استفاده خواهد کرد. اگر همسر با او طرف نباشد، نسبت به آنها نیز تنبیه کننده و مخرب خواهد بود. در عین حال، او به طور آشکار عشق خود را به فرزندان دیگر و همسرانشان عطا خواهد کرد.

8. او مخاطبان را دوست دارد و به ظاهر بسیار اهمیت می دهد.

او در ملاء عام، زنی جذاب و با فرهنگ را به نمایش می گذارد که مراقب خانواده اش است. او حتی ممکن است به عنوان یک انسان دوست در جامعه خود شناخته شود. بیشتر مردم گرفتار آن خواهند شد. آنها متوجه نخواهند شد که با چنین خانم بزرگی چه گوشت گاو می توانید بخورید. سعی نکنید آنها را منصرف کنید. بگذارید در ماتریس بمانند. بگذارید از استیک خود لذت ببرند.

9. او کاملاً خود محور و خودشیفته است.

او مانند هر خودشیفته ای، فرزندانش را نه به عنوان یک فرد، بلکه به عنوان امتداد خود می بیند. هر کاری که انجام می دهند بر او منعکس می شود، بنابراین او تمام تلاش خود را می کند تا هر انحرافی را از مسیری که انتخاب کرده اصلاح کند. این شامل افرادی می شود که با آنها ازدواج می کنند. شما. او هرگز از تلاش برای نابودی ازدواج شما یا کنترل زندگی فرزندانش دست بر نمی دارد.

10. او درگیر تاکتیک های لکه گیری می شود.

اگر او احساس کند که صندلی او در تاج و تخت در خطر است، به شدت تدافعی و منفعل – تهاجمی می شود. او یک کمپین توهین آمیز را در جامعه خود آغاز می کند و سعی می کند همه را علیه شما تبدیل کند. وقتی شروع به شنیدن همه شایعات و دروغ هایی که او در مورد شما پشت سر شما می گوید، او راضی نیست. در نهایت او سعی خواهد کرد همسرتان را نیز علیه شما برانگیزد.

11. او انتقام جو، کینه توز، کینه توز و تنبیه کننده است.

اگر او از جانب شما احساس خطر کند، هزار راه پیدا خواهد کرد تا شما را به خاطر آن رنج بکشد. برای سفرهای احساس گناه، درمان های بی صدا، انگشت اشاره، فشار دادن دکمه ها و دستکاری آماده شوید. او تمام محبت خود را به جای دیگری معطوف خواهد کرد فقط به خاطر دشمنی با شما. او با بقیه بازی های مورد علاقه را بازی می کند، به این امید که شما را بیشتر رنج ببرد.

12. او جنبه منفی را به شما نشان می دهد که از دیگران پنهان می کند.

در برخی مواقع متوجه می‌شوید که مادرشوهر شما دو چهره دارد: چهره قابل احترامی که به دوستان و خانواده نشان می‌دهد و جنبه منفی، انتقادی و سمی که فقط برای شما ذخیره می‌کند. و اگر به کسی بگویید، فکر می کنند که شما دیوانه هستید که از چنین خانم نازنینی شکایت کرده اید.

13. او طوری رفتار می کند که به او اهمیت می دهد (اما همه چیز نمایشی است).

مواقعی وجود دارد که او با شما مهربان است (معمولاً پس از انجام کاری که او آن را تأیید می کند). او ممکن است یک هدیه خوب برای تولد شما بگیرد، از نظر شما حمایت کند یا از شما تعریف کند (یا حداقل برای یک بار هم که شده از توهین خودداری کند). در این مرحله ممکن است وسوسه شوید که فکر کنید او شروع به پذیرش شما کرده است. اما گول نخورید

14. او فقط منتظر است تا شما مراقب خود را ناامید کنید.

هوشیاری خود را از دست ندهید حتی زمانی که او بهترین رفتار خود را دارد. ممکن است به نظر برسد که اوضاع در حال بهتر شدن است. بعد از ناکجاآباد دوباره به شما سر می زند و به شما یادآوری می شود که هرگز شما را قبول نخواهد کرد و هرگز نمی توانید با او رابطه داشته باشید. اتفاقاً این لزوماً چیز بدی نیست.

مادرشوهر سمی
مادرشوهر سمی

10 نکته برای برخورد با یک مادرشوهر سمی

مشکل یک مادرشوهر مشکل ساز این است که او اینجاست تا بماند. پس چگونه می تواند با او رفتار کند تا او شما را از ذهنتان بیرون نکند – یا بین شما و شریک زندگیتان قرار نگیرد؟

1. در نظر بگیرید که چرا او ممکن است اینگونه با شما رفتار کند.

نه اینکه درک رفتار او را توجیه کند، اما دانستن اینکه چرا او اینگونه رفتار می کند به شما وضوح می دهد و به راهنمایی واکنش های شما کمک می کند.

2. از تشدید درگیری اجتناب کنید.

اجازه ندهید او شما را طعمه یک واکنش عاطفی کند. به جای اینکه به آتش او بیفزایید، تکنیک های تنش زدایی و مدیریت درگیری را تمرین کنید.

3. به یاد داشته باشید که احساسات قوی شرایط بد را بدتر می کند، پس یاد بگیرید که جدا شوید.

به جای اینکه احساسات خود را جریحه دار کنید، به یاد داشته باشید که نگرش او ربطی به شما ندارد. اگر اجتناب از تعارض غیرممکن است، ادامه دهید و صادقانه پاسخ دهید. گستاخ نباشید، اما در مورد احساسات خود شفاف و بی طرف باشید.

4. عوامل محرک را بشناسید و از آن اجتناب کنید.

شما بزرگ‌تر هستید، کسی که تصویر بزرگ‌تر را درک می‌کند، بنابراین از این دیدگاه به نفع خود استفاده کنید. اگر زمانی که شما در خانه او هستید او همیشه رفتار می کند، پس اغلب به آنجا نروید. اگر در تعطیلات عجیب و غریب و کنترل‌کننده می‌شود، یک برنامه فرار در نظر بگیرید.

5. حد و مرزهای خود را به زبان بیاورید و آن را اجرا کنید.

آیا او می تواند بدون اطلاع قبلی از آنجا عبور کند؟ آیا او می تواند اعتقادات مذهبی خود را بر اعتقادات شما ثابت کند؟ آیا او می تواند نحوه پدر و مادر شما را به فرزندان شما دیکته کند؟ تصمیم بگیرید که کجا خط بکشید و از آن عقب ننشینید.

6. دعوا را انتخاب نکنید، بلکه برای خودتان بایستید.

به او اجازه دهید تمام دعوا کردن، گل انداختن و انگشت نشان دادن را انجام دهد – به جای واکنش احساسی یا تدافعی، به سادگی روی موضع خود بایستید. بگویید، “شما به وضوح احساسات شدیدی در مورد [موضوع را در اینجا وارد کنید] دارید، اما من احساس متفاوتی دارم” یا “خوشحالم که برای شما مفید بود، اما ترجیح می دهم این کار را به این طریق انجام دهم.”

7. از شریک زندگی خود کمک بگیرید.

او باید نقش فعالی در تیم شما داشته باشد و به مادرش کمک کند تا با موقعیت جدید خود در سلسله مراتب خانواده سازگار شود.

8. بر مقداری فاصله فیزیکی پافشاری کنید.

شما نیازی به نقل مکان به خارج از ایالت ندارید، اما همچنین لازم نیست در هر رویداد کوچکی شرکت کنید. اجازه دهید همسرتان رابطه خود را با مادرش ادامه دهد، اما لازم نیست همیشه درگیر باشید.

9. به یاد داشته باشید که او احتمالاً تغییر نخواهد کرد.

بی وقفه برای بهتر کردن اوضاع، حل مشکلات، اصلاح همه حصارها و بهبود خود تلاش نکنید. در برخی موارد باید اعتراف کنید که اوضاع اینگونه است و ادامه دهید.

10. اجازه ندهید سمیت او شما را مسموم کند.

پرداختن به تمام چیزهای منفی که مادرشوهرتان می گوید و انجام می دهد راهی برای زندگی شما نیست. در برخی موارد، انگیزه‌ها، اعمال و احساسات او باید در پس‌زمینه محو شوند تا بتوانید به جای آن بر خود و رابطه‌تان تمرکز کنید.

سایت فارسیدو

تمامی محتوا و آموزشهای خانواده، ازدواج و روانشناسی سایت ” فارسیدو” توسط تیم تخصصی و با استفاده از منابع علمی و به روز تهیه شده و در اختیار شما قرار داده شده است. کپی برداری و استفاده از مطالب با ذکر نام و آدرس سایت بلامانع است.

با 5 ستاره از ما حمایت کنید
5/5
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
پذیرش ناپدری و نامادری جدید

چگونه پذیرش ناپدری و نامادری جدید را برای کودکان آسانتر کنیم؟

من نامادری هستم چه باید کنم؟ چگونه ناپدری مهربان باشیم؟ ارتباط، صبر، ایجاد استانداردهای توافق شده توسط بزرگسالان درگیر و تثبیت نقش عضو جدید در خانواده ای که قبلاً زندگی نامه قبلی دارد، کلیدی است تا داستان «سیندرلا» تکرار نشود.

ادامه مطلب »
چگونه یک ناپدری خوب باشیم پدرخواندگی موفق

چگونه ناپدری خوب باشیم | پدرخواندگی موفق

پدرناتنی باید از همان ابتدا مرزها را تعیین کنید، اما باید برای تنش نیز آماده باشید. بچه ها ممکن است در مورد رابطه جدید مادرشان مشتاق نباشند و برای مدتی غیرعادی نیست که رفتار نامناسبی داشته باشند. سعی کنید این را شخصی نگیرید. تا جایی که می توانید با عشق خود سخاوتمند باشید، حتی در مواقع سخت، و به احتمال زیاد با گذشت ماه ها و سال ها همه چیز یکنواخت خواهد شد.

ادامه مطلب »
خشونت علیه کودکان

خشونت علیه کودکان (جنسی – مدرسه – آنلاین)

خشونت علیه کودکان اشکال مختلفی دارد. می تواند فیزیکی، عاطفی یا جنسی باشد. این اتفاق در همه کشورها و در هر محیطی رخ می دهد – در خانه کودک، جامعه، مدرسه و آنلاین. در برخی از نقاط جهان، نظم و انضباط خشونت آمیز از نظر اجتماعی پذیرفته شده و رایج است. و برای بسیاری از دختران و پسران، خشونت به دست افرادی است که به آنها اعتماد دارند – والدین یا مراقبان آنها، معلمان، همسالان و همسایگان.

ادامه مطلب »
تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

از کشتار گسترده، معلولیت، آدم‌ربایی و خشونت جنسی گرفته تا استخدام در گروه‌های مسلح و اعتصاب به مدارس و بیمارستان‌ها، و همچنین تأسیسات آبی ضروری – کودکان ساکن در مناطق درگیری در سراسر جهان همچنان در مقیاسی تکان‌دهنده مورد حمله قرار می‌گیرند. 

ادامه مطلب »
پسر لجباز

روش رفتار با پسر لجباز

والدین کودکان اغلب با عصبانیت ها و نگرش های دوران کودکی دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین اگر شما یکی از آنها هستید، ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چگونه با یک پسر لجباز رفتار کنید.

ادامه مطلب »
دختر لجباز

تکنیک معجزه آسا رفتار با دختر لجباز

خلق و خو چیزی است که ما با آن متولد می شویم. بچه ها می توانند خلق و خوی داشته باشند و اگر دختر شما لجباز است، باید بفهمید که شما تنها نیستید که بچه لجبازی دارید. بسیاری از والدین دارای فرزندان لجباز هستند و وقتی بچه ها خیلی کوچک هستند اشکالی ندارد. اما روشی که با کودک لجباز خود رفتار می کنید، تفاوت بزرگی را در نوع بزرگسالی آنها ایجاد می کند. مرحله کودک نوپا و مرحله نوجوان سخت ترین مرحله در نظر گرفته می شود.

ادامه مطلب »
نوشتن دیدگاه