تفاوت خانواده ترکیبی و خانواده ناتنی

به عنوان مثال، ممکن است شما و شریک زندگیتان هر دو از یک رابطه قبلی فرزندانی داشته باشید، یا ممکن است یکی از شما تازه کار والدین باشد. فرزندان شما ممکن است در سنین مشابه یا بسیار متفاوت باشند. شما همچنین ممکن است یک فرزند با هم داشته باشید.
تفاوت خانواده ترکیبی و خانواده ناتنی

خانواده های ترکیبی Blended families در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند.

به عنوان مثال، ممکن است شما و شریک زندگیتان هر دو از یک رابطه قبلی فرزندانی داشته باشید، یا ممکن است یکی از شما تازه کار والدین باشد. فرزندان شما ممکن است در سنین مشابه یا بسیار متفاوت باشند. شما همچنین ممکن است یک فرزند با هم داشته باشید.

محل زندگی کودکان نیز در خانواده ها متفاوت است. برخی از کودکان ممکن است برخی اوقات با شما زندگی کنند، برخی دیگر ممکن است بیشتر یا تمام اوقات با شما زندگی کنند و برخی دیگر ممکن است فقط گاهی اوقات به ملاقات شما بیایند. کودکان مختلف ممکن است ترتیبات متفاوتی داشته باشند – برای مثال، یک کودک نوجوان ممکن است بیشتر نزد پدرش باشد، در حالی که برادر کوچکترش ممکن است بیشتر در نزد مادرش باشد.

مزایای خانواده های ترکیبی

چیزهای بسیار خوبی در مورد حضور در یک خانواده جدید وجود دارد. مثلا:

  • خانواده بزرگ جدید شما می تواند به شما و فرزندتان افراد بیشتری برای ارتباط با آنها بدهد. به عنوان مثال، پدربزرگ و مادربزرگ ناتنی می توانند به زندگی کودکان بیفزایند و به آنها کمک کنند که حتی بیشتر دوست داشته شوند.
  • خانواده های ترکیبی می توانند سرگرم کننده باشند. افراد بیشتری در اطراف هستند که شخصیت های متفاوت و علایق و دیدگاه های جدیدی را به ارمغان می آورند.
  • والدین ناتنی و پدربزرگ و مادربزرگ می توانند منبع بزرگی برای حمایت بیشتر برای والدین و فرزندان باشند.
  • کودکان در یک خانواده مرکب اغلب یاد می گیرند که با طیف وسیع تری از افراد ارتباط برقرار کنند، بنابراین ممکن است انعطاف پذیرتر و بردبارتر باشند.

چالش های خانواده های ترکیبی

مانند هر خانواده ای، خانواده های ترکیبی نیز چالش هایی دارند.

عادت کردن به زندگی در یک خانواده ترکیبی زمان می برد. دو سال اول در یک خانواده ترکیبی در مورد عادت کردن به خانواده جدید و ایجاد روابط خانوادگی است .

همچنین تعیین مرزها و قوانین خانواده ترکیبی شما ممکن است زمان ببرد . این می تواند به این دلیل باشد که خانواده هایی که دور هم جمع می شوند قوانین خانوادگی متفاوتی دارند و به این دلیل است که همه هنوز همدیگر را می شناسند.

زمانی که برای اولین بار شریک زندگی می شوید، رابطه شما با شریک سابقتان ممکن است دوران دشواری را پشت سر بگذارد، زیرا ممکن است شریک سابق شما در مورد تغییر احساس عصبانیت، ناامنی، ناراحتی یا نگرانی کند. ممکن است لازم باشد توافقنامه والدین مشترک خود را برای تناسب با ترتیبات جدید خانواده خود تنظیم کنید.

خانواده های ترکیبی چگونه خود را توصیف می کنند

بسیاری از خانواده های ترکیبی ترجیح می دهند فقط خود را یک خانواده بنامند. آنها همه بچه ها را برادر و خواهر خطاب می کنند، نه خواهر و برادر ناتنی یا ناتنی.

آنها ممکن است از عباراتی مانند خانواده ترکیبی، نامادری، ناپدری یا فرزند ناتنی زمانی که نیاز به توضیح وضعیت خود دارند استفاده کنند – برای مثال، برای مدارس.

خانواده‌های دیگر از عباراتی مانند خانواده ناتنی یا خانواده ترکیبی استفاده می‌کنند، زیرا برای آنها مناسب است. انتخاب شما برای نامیدن خانواده به شما بستگی دارد .

ما استفاده از عباراتی مانند خانواده ناتنی و خانواده ترکیبی را متوقف کردیم، زیرا ترتیبات مختلفی در آنجا وجود دارد. بنابراین ما فقط یک خانواده هستیم، پایان داستان. ما از هر دو نام خانوادگی استفاده می کنیم – که شامل همه می شود.
– کن، 45 ساله، در یک خانواده ترکیبی با سه فرزند

تعاریف رسمی خانواده های ترکیبی

دولت استرالیا از تعاریف رسمی خانواده های ترکیبی و خانواده های ناتنی برای جمع آوری آمار و بررسی روندها در خانواده ها و خانواده های استرالیایی استفاده می کند.

خانواده ترکیبی عبارت است از «خانواده زوجی که دارای دو یا چند فرزند است که حداقل یکی از آنها فرزند طبیعی یا فرزندخوانده هر دو عضو زوج باشد و حداقل یکی از آنها فرزندخوانده هر یک از شرکای زوج باشد».

خانواده ناتنی عبارت است از «خانواده زوجی که دارای یک یا چند فرزند است که حداقل یکی از آنها فرزند خوانده یکی از زوجین باشد و هیچ یک از آنها فرزند طبیعی یا فرزندخوانده هر دو عضو زوج نباشند».

سایت فارسیدو

تمامی محتوا و آموزشهای خانواده، ازدواج و روانشناسی سایت ” فارسیدو” توسط تیم تخصصی و با استفاده از منابع علمی و به روز تهیه شده و در اختیار شما قرار داده شده است. کپی برداری و استفاده از مطالب با ذکر نام و آدرس سایت بلامانع است.

با 5 ستاره از ما حمایت کنید
5/5
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
پذیرش ناپدری و نامادری جدید

چگونه پذیرش ناپدری و نامادری جدید را برای کودکان آسانتر کنیم؟

من نامادری هستم چه باید کنم؟ چگونه ناپدری مهربان باشیم؟ ارتباط، صبر، ایجاد استانداردهای توافق شده توسط بزرگسالان درگیر و تثبیت نقش عضو جدید در خانواده ای که قبلاً زندگی نامه قبلی دارد، کلیدی است تا داستان «سیندرلا» تکرار نشود.

ادامه مطلب »
چگونه یک ناپدری خوب باشیم پدرخواندگی موفق

چگونه ناپدری خوب باشیم | پدرخواندگی موفق

پدرناتنی باید از همان ابتدا مرزها را تعیین کنید، اما باید برای تنش نیز آماده باشید. بچه ها ممکن است در مورد رابطه جدید مادرشان مشتاق نباشند و برای مدتی غیرعادی نیست که رفتار نامناسبی داشته باشند. سعی کنید این را شخصی نگیرید. تا جایی که می توانید با عشق خود سخاوتمند باشید، حتی در مواقع سخت، و به احتمال زیاد با گذشت ماه ها و سال ها همه چیز یکنواخت خواهد شد.

ادامه مطلب »
خشونت علیه کودکان

خشونت علیه کودکان (جنسی – مدرسه – آنلاین)

خشونت علیه کودکان اشکال مختلفی دارد. می تواند فیزیکی، عاطفی یا جنسی باشد. این اتفاق در همه کشورها و در هر محیطی رخ می دهد – در خانه کودک، جامعه، مدرسه و آنلاین. در برخی از نقاط جهان، نظم و انضباط خشونت آمیز از نظر اجتماعی پذیرفته شده و رایج است. و برای بسیاری از دختران و پسران، خشونت به دست افرادی است که به آنها اعتماد دارند – والدین یا مراقبان آنها، معلمان، همسالان و همسایگان.

ادامه مطلب »
تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

از کشتار گسترده، معلولیت، آدم‌ربایی و خشونت جنسی گرفته تا استخدام در گروه‌های مسلح و اعتصاب به مدارس و بیمارستان‌ها، و همچنین تأسیسات آبی ضروری – کودکان ساکن در مناطق درگیری در سراسر جهان همچنان در مقیاسی تکان‌دهنده مورد حمله قرار می‌گیرند. 

ادامه مطلب »
پسر لجباز

روش رفتار با پسر لجباز

والدین کودکان اغلب با عصبانیت ها و نگرش های دوران کودکی دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین اگر شما یکی از آنها هستید، ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چگونه با یک پسر لجباز رفتار کنید.

ادامه مطلب »
دختر لجباز

تکنیک معجزه آسا رفتار با دختر لجباز

خلق و خو چیزی است که ما با آن متولد می شویم. بچه ها می توانند خلق و خوی داشته باشند و اگر دختر شما لجباز است، باید بفهمید که شما تنها نیستید که بچه لجبازی دارید. بسیاری از والدین دارای فرزندان لجباز هستند و وقتی بچه ها خیلی کوچک هستند اشکالی ندارد. اما روشی که با کودک لجباز خود رفتار می کنید، تفاوت بزرگی را در نوع بزرگسالی آنها ایجاد می کند. مرحله کودک نوپا و مرحله نوجوان سخت ترین مرحله در نظر گرفته می شود.

ادامه مطلب »
نوشتن دیدگاه