فعالیت های تابستانی کودکان و حرکت به سوی موفقیت

فعالیت های تابستانی نوجوانان

فعالیت های تابستانی کودکان را بی اهمیت ندانید. در سال های نه چندان دور، کودکان بیشتر وقت خود را به بازی در خیابان، مزارع، آزمایش در فضای باز و در تماس با طبیعت می گذراندند. بالا رفتن از درخت، پنهان کردن گنج ها، دویدن، پریدن، تمرین های روزمره بود و کلمه ملال عملا وجود نداشت.

در حال حاضر فرزندان ما ساعت ها در داخل خانه، نشسته، با نور طبیعی کم و بیش از حد متصل به وسایل الکترونیکی می گذرانند. و واگذاری مرکز شهری به تعامل در محیط طبیعی امری پراکنده و گاه استثنایی است.

از سوی دیگر،  جامعه کنونی ما خطراتی را که در طبیعت ما را تهدید می کند بیش از حد برآورد کرده و از سوی دیگر، خطرات ناشی از سبک زندگی شهری را به حداقل رسانده است. به حدی که ظاهر مفهوم «بیوفوبیا » را ایجاد کرده است که شامل ترس غیرمنطقی از طبیعت بدون دلیل خاصی است.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز باید عالی، تمیز باشد و به نظر می رسد طبیعت بی نظمی است، کثیفی… ما خود را زنده در فضاهای بسیار تمیز دفن می کنیم و فکر نمی کنیم که این طبیعت است که به ما زندگی می دهد.

در واقع، مطالعات روی رشد کودک هشدار می دهد که کودکان در خانه به همان اندازه یا بیشتر از بیرون در معرض خطر هستند. “کودکانی که بیش از حد محافظت می شوند با خطرات بدتری روبرو هستند.” قطع ارتباط با محیط طبیعی اثراتی مانند بیش فعالی، بی خوابی، چاقی و حتی کاهش سطح ویتامین D را به همراه دارد.

فعالیت های تابستانی کودکان

1. ورزش و فعالیت در فضای باز:

انجام فعالیت های خارج از منزل و ورزش های بدنی تعادل و آرامش را برای ما فراهم می کند . یک راه خوب برای سالم ماندن، بیرون رفتن و لذت بردن از طبیعت با هم به عنوان یک خانواده است. نیازی به سفرهای طولانی یا گشت‌های طولانی نیست، کافی است مکان مناسب را پیدا کنید و چوب‌ها را بردارید، گیاهان را مشاهده کنید، از حیوانات عکس بگیرید، سنگ‌ها را به رودخانه بیندازید، از درخت بالا بروید، روی زمین غلت بزنید یا پاهای خود را بگذارید. در آب هنگام عبور از رودخانه

همه این فعالیت ها نه تنها به پیشگیری از چاقی، کاهش استرس و افزایش عزت نفس کمک می کند، بلکه باعث افزایش تمرکز و عملکرد مدرسه و همچنین عملکردهای شناختی، مهارت های اجتماعی، مهارت های رهبری و همکاری می شود.

2. بازی بدون ساختار و یادگیری بازیگوش در خانواده

زمانی از روز را تعیین کنید که همه با هم کاری را در پایان روز و آخر هفته انجام دهید. پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری، بازی های آموزشی خانوادگی رومیزی، گوش دادن به موسیقی و رقص، طناب زدن یا بازی فوتبال، بسته به سن و ترجیحات آنها. زمان با کیفیت خانواده به رشد عاطفی متعادل کمک می کند. بازی برای مدتی فقط خلاقیت، خودمختاری و توانایی خودتنظیمی را تحریک می کند.

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که بچه‌ها را با فعالیت‌های بیش از حد شلوغ می‌کنیم یا فکر می‌کنیم که اگر فعالیت‌هایی را برای آنها ترتیب ندهیم، کارمان را به خوبی انجام نمی‌دهیم. برعکس، به طرز متناقضی، هرچه بیشتر زمان آنها را سازماندهی کنیم تا خسته نشوند، بیشتر به آنها منتقل می کنیم که آنها به تنهایی قادر به سرگرمی و استقلال نیستند و افرادی را می سازیم که خیلی مستقل یا خودمختار نباشند. نمی توانند خودشان تصمیم بگیرند که چه می خواهند. .

آنها برای به دست آوردن اعتماد به نفس و تمرین قوه تخیل خود به زمان نیاز دارند. و اگر خواهر و برادر دارند، زمانی را برای قطع ارتباط و تعادل مجدد جدا کنید تا بعداً دوباره با هم بازی کنند.

3. سفر، کمپینگ یا رفتن به کمپ تابستانی:

سفر و رفتن به کمپینگ فواید زیادی برای رشد اجتماعی و عاطفی کودکان به ارمغان می آورد و نگرش جدیدی نسبت به زندگی و دیگران ایجاد می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که از روال و استرس جدا شوید، تجربه های فراموش نشدنی را تجربه کنید، خود را دوباره کشف کنید، ذهن خود را باز کنید، در مورد واقعیت ها و فرهنگ های دیگر بیاموزید و غیره.

کودکان نیز در سفر از این قاعده مستثنی نیستند، آنها از اوقات خوش لذت می برند، تفکر منطقی، تأملی و انتقادی بیشتری در خود پرورش می دهند و همچنین ارزش ها و مهارت های عاطفی و اجتماعی جدیدی کسب می کنند.

همچنین به افزایش مهارت‌های مشاهده کمک می‌کند که به کودکان کمک می‌کند نقش مهم‌تر و تأمل‌کننده‌تری در زندگی اتخاذ کنند.

آن‌ها واقعیت‌ها، فرهنگ‌ها، زبان‌های مختلف و روش‌های جدید انجام کارها را خواهند دید و حس ماجراجویی و کاوشگری آن‌ها تقویت خواهد شد. کنجکاوی آن‌ها را آشکار می‌کند و یاد می‌گیرند که با دیگران و محیط اطرافشان احترام بگذارند و مدارا کنند.

سفر خاطرات و تجربیات فراموش نشدنی را ایجاد می کند که کودکان را در طول زندگی همراهی می کند.

4. تکالیف و خودمختاری | فعالیت های تابستانی کودکان

آنها را تشویق کنید تا در کارهای خانه متناسب با سن شرکت کنند، برنامه های مدرسه مشارکت را برای آنها دشوار می کند. کودکانی که در کارهای خانه شرکت می کنند تعادل بیشتری دارند و روابط بهتری با دیگران دارند. ظرفیت خود انضباطی و مراقبت از خود باعث افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس می شود.

آنها می توانند صبحانه خود را آماده کنند، در تهیه غذاها شرکت کنند، میز را بچینند و تمیز کنند، اتاق هایشان را مرتب کنند، لباس هایشان را بردارند و تا کنند، به حیوان خانگی خانواده کمک کنند یا بخشی از خانه را تمیز کنند، یا در باغ کمک کنند. تابستان زمان و آرامش بیشتری برای شروع آنها در این روال ها فراهم می کند.

5. یادگیری آکادمیک را تمرین و تازه کنید

تابستان به معنای بستر جدیدی برای ادامه یادگیری است، به کودکان خود روزی نیم ساعت مطالعه یا تمرین با دفترهای تابستانی، یا کارهای طراحی و نقاشی در صورتی که کوچکتر هستند، ارائه دهید تا آنها روال مطالعه خود را حفظ کنند و آنچه را که از آنها آموخته اند مرور کنند. سال تحصیلی.

یکی دیگر از راه‌های فعال نگه داشتن آن‌ها و ایجاد یادگیری‌های جدید قابل توجه، فراهم کردن بازدیدهای فرهنگی، موزه‌ها، نمایشگاه‌ها، آکواریوم‌ها، باغ‌وحش‌ها یا مکان‌های تاریخی در داخل فعالیت‌های خانوادگی است. و اگر سن آنها بیشتر است، با آنها به مکان های دیدنی تاریخی یا فرهنگی سفر کنید. این نوع یادگیری به آنها کمک می کند دیدگاه خود را نسبت به جهان گسترش دهند و دانش خود را افزایش دهند.

Blanca Díaz y Rosa Soria

روال های جدید ایجاد کنید | فعالیت های تابستانی کودکان

در طول سال تحصیلی تمام فعالیت های کودکان و خانواده بسیار ساختارمند است. تابستان یک تغییر اساسی است. حفظ ریتم ها و روتین های مربوط به فعالیت های مختلف ضروری است. روزهای هفته را برنامه ریزی کنید: فعالیت های تفریحی برنامه ریزی شده، زمان مطالعه، بازی رایگان، بازی های خانوادگی، مطالعه، استراحت، فعالیت های خارج از منزل و گردش ها به گونه ای که هر روز و هر هفته از یک ساختار منظم پیروی کنند. با آنها برنامه ریزی کنید. مهم است که روال های اولیه را حفظ کنید:

  • زمان خواب: برای رشد متعادل عصبی و جسمی مهم است که دیر به رختخواب نروند و صبح ها دیر نخوابند. آنها روحیه بهتری خواهند داشت، اجرا می کنند و از چیزهایی که روز می تواند به آنها ارائه دهد لذت بیشتری خواهند برد.
  • وعده‌های غذایی: حفظ برنامه غذایی منظم و استفاده از تابستان برای خوردن میوه‌ها و سبزیجات بیشتر به ایجاد برنامه‌های غذایی سالم کمک می‌کند. آنها می توانند در تهیه وعده های غذایی سبک تر در تابستان شرکت کنند و همچنین هیچ فشاری از برنامه مدرسه وجود ندارد.
  • زمان ورزش: از کم تحرکی بیش از حد روی مبل خانه جلوی تلویزیون خودداری کنید.
  • تلویزیون و صفحه نمایش: سعی کنید تا حد امکان از آنها دوری کنید. به خصوص اینکه بین وعده های غذایی و یک ساعت قبل از خواب نباشند. و به یاد داشته باشید که هیچ صفحه نمایش قبل از سن 3 تا 5 سال، حداکثر 1 ساعت در روز. در مرکز روانشناسی خود در بارسلونا، ما این اعتیادهای جدید را درمان می کنیم. شما می توانید آن را در اینجا بررسی کنید.

به طور خلاصه، تابستان به معنای فرصتی برای بازتعریف و ایجاد ریتم‌های جدید است که با ساعات روشنایی روز و افزایش زمان در دسترس با خانواده مشخص شده است. تماس با طبیعت و روابط اجتماعی

با نوروفیدبک و درمان های جدید به مشکلات یادگیری کودک پایان دهید.

سایت فارسیدو

تمامی محتوا و آموزشهای خانواده، ازدواج و روانشناسی سایت ” فارسیدو” توسط تیم تخصصی و با استفاده از منابع علمی و به روز تهیه شده و در اختیار شما قرار داده شده است. کپی برداری و استفاده از مطالب با ذکر نام و آدرس سایت بلامانع است.

با 5 ستاره از ما حمایت کنید
5/5
در linkedin به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در facebook به اشتراک بگذارید
پذیرش ناپدری و نامادری جدید

چگونه پذیرش ناپدری و نامادری جدید را برای کودکان آسانتر کنیم؟

من نامادری هستم چه باید کنم؟ چگونه ناپدری مهربان باشیم؟ ارتباط، صبر، ایجاد استانداردهای توافق شده توسط بزرگسالان درگیر و تثبیت نقش عضو جدید در خانواده ای که قبلاً زندگی نامه قبلی دارد، کلیدی است تا داستان «سیندرلا» تکرار نشود.

ادامه مطلب »
چگونه یک ناپدری خوب باشیم پدرخواندگی موفق

چگونه ناپدری خوب باشیم | پدرخواندگی موفق

پدرناتنی باید از همان ابتدا مرزها را تعیین کنید، اما باید برای تنش نیز آماده باشید. بچه ها ممکن است در مورد رابطه جدید مادرشان مشتاق نباشند و برای مدتی غیرعادی نیست که رفتار نامناسبی داشته باشند. سعی کنید این را شخصی نگیرید. تا جایی که می توانید با عشق خود سخاوتمند باشید، حتی در مواقع سخت، و به احتمال زیاد با گذشت ماه ها و سال ها همه چیز یکنواخت خواهد شد.

ادامه مطلب »
خشونت علیه کودکان

خشونت علیه کودکان (جنسی – مدرسه – آنلاین)

خشونت علیه کودکان اشکال مختلفی دارد. می تواند فیزیکی، عاطفی یا جنسی باشد. این اتفاق در همه کشورها و در هر محیطی رخ می دهد – در خانه کودک، جامعه، مدرسه و آنلاین. در برخی از نقاط جهان، نظم و انضباط خشونت آمیز از نظر اجتماعی پذیرفته شده و رایج است. و برای بسیاری از دختران و پسران، خشونت به دست افرادی است که به آنها اعتماد دارند – والدین یا مراقبان آنها، معلمان، همسالان و همسایگان.

ادامه مطلب »
تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

تجاوزهای خطرناک برای کودکان از نظر سازمان های بین المللی

از کشتار گسترده، معلولیت، آدم‌ربایی و خشونت جنسی گرفته تا استخدام در گروه‌های مسلح و اعتصاب به مدارس و بیمارستان‌ها، و همچنین تأسیسات آبی ضروری – کودکان ساکن در مناطق درگیری در سراسر جهان همچنان در مقیاسی تکان‌دهنده مورد حمله قرار می‌گیرند. 

ادامه مطلب »
پسر لجباز

روش رفتار با پسر لجباز

والدین کودکان اغلب با عصبانیت ها و نگرش های دوران کودکی دست و پنجه نرم می کنند. بنابراین اگر شما یکی از آنها هستید، ما به شما کمک می کنیم تا بفهمید چگونه با یک پسر لجباز رفتار کنید.

ادامه مطلب »
دختر لجباز

تکنیک معجزه آسا رفتار با دختر لجباز

خلق و خو چیزی است که ما با آن متولد می شویم. بچه ها می توانند خلق و خوی داشته باشند و اگر دختر شما لجباز است، باید بفهمید که شما تنها نیستید که بچه لجبازی دارید. بسیاری از والدین دارای فرزندان لجباز هستند و وقتی بچه ها خیلی کوچک هستند اشکالی ندارد. اما روشی که با کودک لجباز خود رفتار می کنید، تفاوت بزرگی را در نوع بزرگسالی آنها ایجاد می کند. مرحله کودک نوپا و مرحله نوجوان سخت ترین مرحله در نظر گرفته می شود.

ادامه مطلب »
نوشتن دیدگاه